Junior bezpečnostní konzultant - Brno

Jsme #1
na evropském IT trhu

Jsme Atos - lídr v digitálních službách, zároveň jedna z pěti nejlepších IT firem na světě a stálý technologický partner při organizování Olympijských a Paralympijských her. Do našeho portfolia se řadí mimo jiné i pozemní podpora Kosmických systémů, např. výroba zařízení Electrical Ground Support Equipment pro kosmické sondy a družice.

Ve spolupráci s kolegy v Německu vyvíjíme řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti se zaměřením na autentizaci a řízení přístupu. Naše řešení umožňují jednotné přihlášení pro uživatele z různých prostředí, zejména v rámci velkých organizací. Použité technologie poskytují komfort jediného přihlášení, které umožňuje přístup k mnoha různým aplikacím a webovým stránkám. Díky použití technologií z oblasti federace identit tyto možnosti dále vzrůstají o úroveň výše - uživatelé jsou schopni použít jediný účet pro přístup k aplikacím napříč organizačními hranicemi. Bezpečnost je zaručena použitím standardních technologií a protokolů, kryptografie, multifaktorové autentizace a také pomocí nových technik jako například adaptivní autentizace. Řešení jsou přizpůsobována potřebám jednotlivých zákazníků a nasazována do prostředí organizace zákazníka, přičemž dochází k integraci s existující infrastrukturou. Junior konzultant bude spolupracovat jednak se zákazníky, jednak s vývojovým týmem. Spolupráce probíhá za použití standardizovaných agilních procesů a nástrojů, zejména metodologie scrum, a sady osvědčených technologií a nástrojů jako je Java, Eclipse, SVN, Maven, Ant a Jenkins.

Náplň práce:

• Spolupráce na projektech v oblasti kybernetické bezpečnosti
• Vývoj a údržba softwarových řešení na poli autentizace a řízení přístupu
• Návrh bezpečných uživatelských rozhraní
• Programování pomocí jazyka Java a webových technologií

    Požadujeme:

    • Znalost programovacího jazyka Java, získaná certifikace výhodou
    • Vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních technologií
    • Znalost webových technologií
    • Znalost principů informační bezpečnosti
    • Zkušenost se správou operačních systémů Windows nebo Linux
    • Dlouhodobá účast na projektu
    • Samostatnost, zodpovědnost a aktivní přístup
    • Týmová spolupráce, ochota a schopnost rozšiřovat znalosti a dovednosti
    • Dobrá úroveň angličtiny je vyžadována; znalost němčiny je výhodou

    Nabízíme:

    • 6 týdnů dovolené
    • Flexibilní pracovní doba a možnost home office (po zapracování a domluvě s manažerem), možnost i zkráceného úvazku
    • Systém benefitů kafeterie (až do výše 14 tis. Kč/ročně)
    • Příspěvek na penzijní spoření
    • Mobilní telefon (+ firemní tarif i pro soukromé účely), služební notebook
    • Stravenkový paušál
    • Občerstvení na pracovišti (káva, voda, čaj)
    • Možnost kariérního růstu v rámci organizace
    • Účast na mezinárodních projektech
    • Možnost interních jazykových kurzů, školení a získávaní certifikací
    • Přátelský tým a pravidelné mimopracovní akce

    Nástup:

    • Dle dohody

    Místo výkonu práce:

    • Brno, Pražákova 1008/69

    Kontakt

    Atos IT Solutions and Services, s.r.o.
    Lucia Jevočinová
    Doudlebská 1699/5
    140 00  Praha 4
    Česká republika