Popis pozice

Jsme férový
a štědrý zaměstnavatel

Senior Accountant

Náplň práce:

• koordinace účetních operací v hlavní knize , v oblasti závazků, pohledávek, dlouhodobého majetku
• odpovědnost za proces účtování dodavatelských faktur a bankovní transakce
• odpovědnost za pravidelnou kontrolu účetních záznamů a účetních výkazů
• příprava a účtování účetních zápisů v rámci svěřené oblasti
• koordinace měsíční účetní závěrky, řešení vzniklých problémů
• koordinace a aktivní účast na interních a externích finančních auditech
• spolupráce při přípravě roční statutární účetní závěrky
• spolupráce na procesu kontroly správnosti účtování na účtech v rámci svěřené oblasti odpovědnosti
• příprava podkladů pro účely daňových kontrol
• příprava daňových přiznání k DPH , silniční dani
• spolupráce při přípravě daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob
• účast na přípravě procesní dokumentace v rámci svěřené oblasti odpovědnosti
• účast v procesu tvorby a aktualizace interních účetních směrnic
• účast na interních projektech
• zastupování hlavní účetní

Požadujeme:

• kvalifikovaná/ý účetní s minimálně 5 letou praxí v mezinárodním prostředí
• zkušenosti se SAP softwarem výhodou
• zkušenosti s outsourcovaným účetnictvím výhodou
• znalost českých účetních standardů a porozumění IFRS
• znalost zákona o DPH a orientace v dani z příjmů právnických osob
• zkušenosti s procesem měsíční a roční závěrky
• dobré ústní a písemné vyjadřování
• organizační dovednosti
• znalost Excelu
• plynulá angličtina
• schopnost pracovat v týmu i samostatně

    Nabízíme:

    • 6 týdnů dovolené
    • 1x za rok proplacené první 3 dny nemoci do 100% výše
    • flexibilní pracovní doba a možnost home office (po zapracování a domluvě s manažerem)
    • systém benefitů kafeterie (až do výše 14 tis. Kč/ročně)
    • příspěvek na penzijní spoření
    • mobilní telefon (+ firemní tarif i pro soukromé účely), služební notebook
    • stravenková karta
    • občerstvení na pracovišti (káva, voda, čaj)
    • možnost kariérního růstu v rámci organizace
    • účast na mezinárodních projektech
    • Možnost interních jazykových kurzů, školení a získávaní certifikací
    • Přátelský tým a pravidelné mimopracovní akce

    Nástup:

    • ihned / dle dohody

    Místo výkonu práce:

    • Praha 4 (5 min od metra Pankrác)

    Jsme Atos - lídr v digitálních službách, zároveň jedna z pěti nejlepších IT firem na světě a stálý technologický partner při organizování Olympijských a Paralympijských her. Do našeho portfolia se řadí například služby a řešení z oblasti kybernetické bezpečnosti, cloudu, biometrie či systémové integrace.

    Kontakt

    Atos IT Solutions and Services, s.r.o.
    Zuzana Horáková Hurychová
    Doudlebská 1699/5
    140 00  Praha-Praha 4
    Česká republika